Özgeçmiş

1974 yılında, Yeşilköy-İstanbul’da doğdu. Deniz kıyısında bir evde büyümesine karşın, denize girmektense sokakta bisiklete binmeyi her zaman tercih etti. Kışları Yeşilköy, yazları Ödemiş sokaklarında oyuna, dondurmaya, haşlanmış mısıra ve salçalı ekmeğe doydu. Arif Şenel İlkokulu’nda okudu. Okulu artık yok.

Ortaokul ve liseyi Kültür Koleji’nde tamamladı, çok iz kalmadı. 1997’de Boğaziçi Üniversitesi Mütercim-Tercümanlık Bölümü’nden mezun oldu. İz bırakmayacak bir okul değildi.

Para kazanmak için yaptığı işlerde Uluslararası İlişkiler Koordinatörü, Okutman, Metin Yazarı, Projeler Koordinatörü gibi unvanlarla anıldı. Gönlünden geçen meslek hep yazarlık ve çevirmenlik oldu. Başı sıkışınca kitaplara sığındı. Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları, Remzi Kitabevi, Sabancı Üniversitesi Yayınevi, Kelime Yayınları, Apollon Yayıncılık gibi yayınevlerine çeviri ve redaksiyon yaparak avundu.

İlkokul öğrencilerine yönelik “Benim Çevre Kitabım” adlı kitabı Kelime Yayınları tarafından yayımlandı ve 10. baskıyı aştı. Kitapla beraber, pek çok ilköğretim kurumunda seminerler verdi.

Edebiyat eserleri konusunda yazdığı deneme, eleştiri ve tanıtım yazıları Radikal Kitap, Remzi Kitap Gazetesi, Roman Kahramanları Dergisi, Kırtipil Dergisi ve Varlık Dergisi’nde yayımlandı. Ayrıca Remzi Kitap Gazetesi’nde, çeviri sorunlarının ele alındığı “Lafı Çevirmeden” köşesinde yaklaşık 4 yıl süreyle köşe yazarlığı yaptı.

Çoğunluğunu kendine sakladığı öykü çalışmalarından biriyle, 2008 yılında Foça Belediyesi Deniz Öyküleri Yarışması’nda Mansiyon aldı.

“König: Dünyayı Dolandıran Türk’ün Romanı” adlı tarihi romanı 2019’da Mundi Kitap tarafından yayımlandı.

Yazıp çizmeye devam ediyor.